Рішення стосовно відзначення Дня Європи було прийнято у 1985 році на саміті ЄС у Мілані. Відтоді це свято відзначається кожного року 9 травня. На сьогодні День Європи поряд з єдиною європейською валютою євро, синім прапором, на якому зображено коло золотих зірок, та гімном є політичним символом та атрибутом Європейського Союзу. Відповідно до статті 61 Регламенту ЄК 9 травня є одним із 17 святкових днів в ЄС і вихідним для співробітників європейських інституцій.
Для ознайомлення шкільної молоді з європейськими цінностями та традиціями, спонукання дітей до висловлювання власної думки через творчість про європейське майбутнє у Шишлівській ЗОШ I-III ступенів були проведені наступні заходи:
- вчителем історії Сокач І.Ф. тематичний урок на тему: «Щодо відзначення Дня Європи в Україні»;
- класними керівниками виховні години на тему: "Знай про Європу більше";
- вчителем образотворчого мистецтва Білчік Р. Я. конкурс малюнків "Моє вікно в Європу";
- бібліотекарем школи Митро Е. А. підготовлена книжкова виставка "Україна - країна європейських цінностей";
- конкурс рефератів серед учнів 10-их класів "Нова Україна – в новій Європі" та "Пізнаємо Європу разом";
- тематичні уроки на тему: "Європа – спільний дім".
Головною метою святкових заходів у рамках відзначення Дня Європи в країнах ЄС є поширення ідеї європейської ідентичності серед громадян Європейського Союзу, утвердження спільних європейських цінностей. Святкові заходи з нагоди Дня Європи в країнах-членах мають переважно культурно-мистецьку спрямованість.
З 1997 року до святкування Дня Європи залучилися країни-кандидати на членство в ЄС. У цих країнах святкові заходи, які проходять у рамках Дня Європи, вже мають певне політичне забарвлення і спрямовані на формування громадської думки стосовно підтримки державної політики вступу до Європейського Союзу. Головною подією в рамках святкування Дня Європи у більшості країн є культурно-розважальна програма, яка в різних країнах має форму художнього шоу, гала-концерту або карнавалу і проходить на центральній вулиці (площі) столиці. Участь у концертних заходах беруть, як місцеві художні колективи та актори, так і запрошені з країн-членів ЄС. Головними організаторами святкових заходів виступають делегації Європейської Комісії та інформаційні центри ЄС у країнах-кандидатах. Державні органи влади, громадські та неурядові організації надають сприяння у проведенні Дня Європи.
Згідно з Указом Президента України від 19.04.03 р. № 339/2003 в Україні відзначається День Європи - щорічно у третю суботу травня.
Відзначення Дня Європи в Україні - це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.
У 2018 році День Європи на загальнодержавному рівні відзначається 18 травня. День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.
|