До Дня Європи у Сюртівський ЗОШ І-ІІІ ступенів був організовано та проведено урок-диспут, який підготувала вчитель історії та правознавства ХАРИТОНОВА ЄВА ІШТВАНІВНА. Книжкову виставку оформила бібліотекар школи ЧІСЛАК НАТАЛІЯ ВІКТОРІВНА.Учням 6,10,11 кл.цікаво було послухати та подивитись презентації, в яких було висвітлені країни Європейського Союзу,а саме Англія,Франція та НІмечінна. Учні з задоволенням брали участь у дискусіях,обговореннях.
На сьогодні День Європи разом з єдиною європейською валютою євро, синім прапором, на якому зображено коло золотих зірок та гімном – є політичним символом та атрибутом Європейського Союзу.Отже, відзначення Дня Європи в Україні – це крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи. У цей день ми шануємо наші спільні цінності, історію та, що найголовніше – наше спільне майбутнє.
Головною метою святкових заходів у рамках відзначення Дня Європи в країнах ЄС є поширення ідеї європейської ідентичності серед громадян Європейського Союзу, утвердження спільних європейських цінностей.
Згідно з Указом Президента України в Україні відзначається День Європи – щорічно у третю суботу травня. Цього року День Європи в Україні припадає на 19 травня.Відзначення Дня Європи в Україні – важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.
Головною метою відзначення в Україні Дня Європи є:
формування позитивної громадської думки щодо євроінтеграційного курсу України;
ознайомлення якомога ширшого кола громадськості з європейськими цінностями та традиціями;
популяризація загального європейського культурного надбання серед громадськості, зокрема, молоді;
залучення населення регіонів України до діяльності, пов’язаної з інтеграцією країни до ЄС.
У шкільний бібліотеці оформили книжкові виставки «Європа географічна і Європа політична», «Європа – наш спільний дім», «Парад країн Європи» та організували класний/ шкільний куточок країни.
Заходи, проведені в школах, сприятимуть:
формуванню в учнів уявлення про міжнародні документи, що розкривають загальну стратегію України по відношенню до Європейського Союзу, власної обґрунтованої позиції щодо вступу в ЄС;
підвищенню мотивації до вивчення мов європейських країн;
розвитку в учнів власних суджень щодо місця України в Європейському суспільстві;
вихованню почуття відповідальності, гідності, патріотизму та любові до власної історії, традицій, звичаїв народу.
|