Ігрова діяльність займає дуже важливе місце у житті дитини. Гра допомагає адаптуватися до навколишнього середовища, сприяє розвитку дітей та готує їх до дорослого світу.
Розвиток дітей в ігровій діяльності - одне з найважливіших призначень гри. Для цього педагоги проводять з дітьми дидактичні ігри, які створені з метою виховання та навчання за певними правилами і очікуваним результатом. Дидактична гра одночасно є і ігровою діяльністю, і формою навчання. Для дорослого дидактична гра - засіб навчання, який допоможе зробити поступовий перехід від ігрової до навчальної діяльності.
Саме тому на черговому засіданні районного методоб’єднання музкерівників закладів дошкільної освіти, яке відбулося 22 березня 2018року на базі Соломонівського ДНЗ відповідно до плану роботи Ужгородського райметодкабінету Ужгородської райдержадміністрації, розглядалися питання про музично-дидактичні ігри як засіб розвитку творчих здібностей дошкільників.
На початку заходу директор Соломонівського дитячого садка Андрея Галамбош-Лешко щиро привітала учасників та ознайомила присутніх з візитною карткою закладу. А далі гостей вітали вихованці та їх мами: вірші, пісні у виконанні дітей, танець дошкільнят та їхніх мам зачарували присутніх. Приємними були і дарунки гостям від вихованців закладу: власноруч виготовлені квіти з кольорового паперу, як символу весни.
Робота засідання розпочалася із творчих звітів педагогів, які атестуються у 2017-2018н.р.: Оксана Бегені, музкерівник Кам’яницького ДНЗ, та Агнеш Кара, музкерівник Великогеєвецького ДНЗ, розовіли про свою діяльність, успіхи та досягнення у міжатестаційний період, поділилися своїм досвідом роботи.
А далі з метою актуалізації й розширення теоретичних знань педагогів, формування у них практичних вмінь і навичок щодо використання музично-дидактичних ігор, стимулювання музкерівників до творчої активності було проведено ряд заходів.
Методист райметодкабінету Наталія Немеш надала методичні рекомендації щодо організації та проведення музично-дидактичних ігор з дошкільниками різних вікових категорій.
З доповідями виступили Агнеш Кара, музкерівник Великогеєвецького ДНЗ (доповідь ,,Малюкам доступно все. Головне – як подати”) та Оксана Головня, музкерівник Часлівецького НВК (доповідь ,,Розвиток креативних здібностей дитини”).
Оксана Головня провела також майстер-клас з організації ігор-імпровізацій під музику з елементами театралізованої діяльності, інтонаційно-імпровізаційних ігор та ігор – звукоімітацій з використанням дитячих музичних інструментів.
Цікавими для присутніх були і майстер-класи Оксани Бегені, музкерівника Кам’яницького ДНЗ, та Георгіни Прокоп-Береш, музкерівника Концівського ДНЗ.
Учасники заходу також мали можливість переглянути відео-презентацію з досвіду роботи музкерівника Людмили Андрейчик: спів та танець у виконанні вихованців Середнянського ДНЗ.
А Тетяна Шестакова, музкерівник Невицького НВК, поділилася досвідом та провела майстер-клас з навчання дітей техніці виконання танцювальних рухів.
Творча атмосфера заходу сприяла плідній співпраці, музкерівники мали можливість висловити думки та обмінятися досвідом роботи з порушеної проблеми, отримати багато цікавих ідей для своєї подальшої роботи.
|