П`ятниця, 27.12.2024, 17:42
Вітаю Вас Гість | RSS

Інформаційний портал відділу освіти,молоді та спорту Ужгородської районної державної адміністрації

Меню сайту
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
<
МОН урядовий портал ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ Ужгородська РДА ІСУО ЗНО ЗІППО ДНЗ освіта в україні шкільні підручники педпреса

Головна » 2015 » Квітень » 10 » Пам'ятаємо. Перемагаємо: як у школах відзначать Перемогу над нацизмом
07:20
Пам'ятаємо. Перемагаємо: як у школах відзначать Перемогу над нацизмом
Пам'ятаємо. Перемагаємо: як у школах відзначать Перемогу над нацизмом

Рекомендації МОН з відзначення річниці Перемоги над нацизмом та завершення Другої світової війни

 

Пам'ятаємо. Перемагаємо: як у школах відзначать Перемогу над нацизмом

Міністерство освіти і науки України рекомендує українським школам активізувати роботу, спрямовану на формування у молодіжному середовищі шанобливого ставлення і поваги до ветеранів війни та нинішніх захисників Вітчизни. Про це йдеться у рекомендаціях МОН, що розроблені Українським інститутом національної пам’яті, щодо заходів з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни.

Відповідно до рекомендацій, у навчальних закладах мають бути організовані й проведені урочисті лінійки, уроки мужності, інформаційні години, лекції, бесіди, тематичні уроки інші тематичні заходи присвячені 70-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-й річниці завершення Другої світової війни.

До проведення заходів мають бути залучені ветерани війни та учасники антитерористичної операції.

Школам рекомендовано переглянути експозиції музеїв історичного напряму (бойової слави), що діють в навчальних закладах, доповнивши їх матеріалами, що висвітлюють подвиги воїнів, які нині  боронять Україну.

В рекомендаціях, що розроблені Українським інститутом національної пам’яті зазначається, що президент України видав Указ "Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни", яким встановлюється День пам’яті та примирення, який повинен відзначатися щороку 8 травня.

"Понад два десятки років після відновлення незалежності України дата 9 травня святкувалась як "День Перемоги" за типово радянськими зразками. Внаслідок цього, а також за "сприяння" російської пропаганди, у інформаційному просторі нашої держави зберігалися старі, створені комуністичною пропагандою, та поширювалися народжені вже у нинішній Росії міфи про Другу світову війну", - йдеться у рекомендаціях.

В Інституті національної пам’яті, підкреслюють, що міфи, створені про Другу світову війну мають на меті викривлення історичної реальності, применшення ролі наших співвітчизників у війні, провокування політичних і суспільних конфліктів в Україні на історичному підґрунті, спекуляції щодо співпраці українських воїнів з нацистським режимом, спробу реабілітації  злочинів комуністичного режиму.

"Україна обрала європейський шлях розвитку, що передбачає і прийняття європейських моральних і культурних цінностей, у тому числі у вшануванні пам’яті про жертв воєн і конфліктів. Європейський підхід – це передусім вшанування пам’яті усіх жертв війни для недопущення подібних трагедій у майбутньому", - йдеться у рекомендаціях школам.

Автори рекомендацій наголошують, що метою проведення заходів, присвячених Дню пам’яті та примирення, має стати висвітлення для широкого учнівського загалу "ціни" війни – реальних людських та матеріальних втрат України в результаті Другої світової війни, наголошення на внеску України в перемогу антигітлерівської коаліції над нацистською Німеччиною та її союзниками, звернення уваги на участь українців у арміях та військових формувань інших країн, сприяння формуванню кожного учня як особистості, яка усвідомлює свою належність до Українського народу.

У виборі календарної дати проведення заходів в Українському інституті національної пам’яті рекомендують обрати кінець першої декади травня, що пов’язано з капітуляцією націонал-соціалістичної Німеччини й офіційним святкуванням Дня Перемоги антигітлерівської коаліції значною частиною країн світу – 8 та 9 травня 1945 року відповідно.

"Підкреслюючи, що заходи, присвячені Дню пам’яті та примирення, у 2015 році в загальноосвітніх навчальних закладах проходитимуть під гаслом "1939–1945. Пам’ятаємо! Перемагаємо!", рекомендуємо під час підготовки матеріалу та вибору форми заходу приділити особливу увагу таким питанням: визначення людських (серед мирного й військового населення) і матеріальних втрат України в роки Другої світової війни; внесок українців у перемогу антигітлерівської коаліції над нацизмом, при чому говорити як про вояків Радянської армії, так і УПА, етнічних українців в складі інших армій (американської, британської, канадської, польської, французької тощо); поновлення державотворчих процесів і самоідентифікації українців під час Другої світової війни", - зазначається у рекомендаціях.

"Цього року за нагоди 70-тої річниці перемоги над нацизмом ми пропонуємо нове гасло: "Пам'ятаємо. Перемагаємо". Ми пам'ятаємо, якою страшною трагедією для українців була Друга світова війна. Ми пам'ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями об'єднані нації. Ми пам'ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам'ять робить нас сильнішими. Вона — запорука неминучості нашої перемоги сьогодні", - наголосили в Українському інституті національної пам’яті.

Рекомендації, яких мають дотримуватися українські школи, також містять бажані форми, місця, методи і прийоми проведення заходів, їх орієнтовну тематику; перелік художніх і документальних фільмів, присвячених Другій світовій війні; творчість українських письменників і поетів, яка розкриває події та наслідки війни; добірку українських пісень про мужність, патріотизм українців і трагедію війни; корисні інтернет-посилання та довідку про квітку маку, як символу пам'яті у світі та в Україні.

Додатково див.: Методичні рекомендації до відзначення у загальноосвітніх навчальних закладах Дня пам’яті та примирення та 70-ї річниці Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (Лист МОН № 1/9-188 від 09 квітня 2015 року).

Переглядів: 674 | Додав: ishtvandendeshi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Друзі сайту

Шишлівська ЗОШ І-ІІІ ст.
Концівська ЗОШ І-ІІІ ст.
Оноківська ЗОШ І-ІІІ ст.
Сюртівська ЗОШ І-ІІІ ст.
Есенська ЗОШ І-ІІ ст.
Малодобронська ЗОШ І-ІІІ ст.
Великолазівська ЗОШ І-ІІІ ст.
Сторожницька ЗОШ І-ІІІ ст.
Великодобронський ліцей
Кам’яницька ЗОШ І-ІІІ ст.
Руськокомарівська ЗОШ І-ІІІ ст.
Великогеєвецька ЗОШ І-ІІ ст.
Великодобронська ЗОШ І-ІІІ ст.
Лінцівська ЗОШ І-ІІІ ст.
Ратівецька ЗОШ І-ІІ ст.
Тисаашванська ЗОШ І-ІІ ст.
Середнянська ЗОШ І-ІІІ ст.
Коритнянська ЗОШ І-ІІІ ст.
Червонівської ЗОШ I-III ст.
Малогеєвецька ЗОШ І-ІІІ ст.
Паладь-Комарівецька ЗОШ І-ІІ ст.
Худлівська ЗОШ І-ІІІ ст.
Анталовська ЗОШ І-ІІ ст.
Киблярівська ЗОШ І-ІІ ст.
Дубрівська ЗОШ І-ІІ ст.
Соловківська ЗОШ І-ІІ. ст.
Холмківська ЗОШ І-ІІ.ст.
Соломонівська ЗОШ І-ІІ ст.
Пацканівська ЗОШ І-ІІст.
Тисаагтелекська ЗОШ І-ІІ ст.
Чабанівська ЗОШ І-ІІ ст.
Чертезька ЗОШ І-ІІ ст.
Яроцька ЗОШ І-ІІ ст.
Освітній портал Ужгородщини

«Методичний портал»

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання безкоштовні програми безкоштовні програми фоторамки

Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz