Відбулася інструктивно-методична нарада керівників ЗДО та НВК, яка пройшла під гаслом ,,Запобігти, попередити, врятувати!”
Найвища цінність суспільства – людина, її життя і здоров’я. Брак життєвого досвіду, беззахисність і невміння діяти в критичних ситуаціях робить дитину уразливою в усіх відношеннях. Навчання дітей основам правил поведінки під час надзвичайних ситуацій, уміння діяти в екстремальних умовах є одним з пріоритетних завдань у дошкільній освіті.
Саме тому інструктивно-методична нарада керівників ЗДО та НВК, яка відбулася 8 травня 2018 р. на базі Коритнянського ДНЗ під керівництвом Немеш Наталії Павлівни, методиста Ужгородського райметодкабінету Ужгородської райдержадміністрації, та Тирука Михайла Івановича, відповідального за ЦЗ у районі, пройшла під гаслом ,,Запобігти, попередити, врятувати!” У нараді брали участь Груник Наталія Василівна, методист обласного методичного кабінету, та Волошин Віктор Григорович, майстер виробничого навчання навчально-методичнного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Закарпатської області.
Начальник ЦЗ Коритнянського ДНЗ Алла Полончак розповіла про організацію роботи з ЦЗ у закладі дошкільної освіти: розробку документів з планування, обліку та звітності щодо організації заходів цивільного захисту (підготувала зразки наказів, перспективних та календарних планів роботи, інструкції щодо дій персоналу у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій, матеріали щодо навчання працівників в установі згідно з програмами підготовки працівників до дій у надзвичайних ситуаціях, під час проведення спеціальних об’єктових навчань і тренувань з питань цивільного захисту, форму звіту про проведення об’єктового тренування з питань цивільного захисту у ЗДО тощо). А також поділилася досвідом щодо організації та проведення Тижня безпеки дитини та об’єктового тренування, супроводжуючи доповідь презентацією, запропонувала переглянути кілька варіантів інформаційно-довідкового куточку з питань цивільного захисту, планів евакуації.
З метою удосконалення теоретичної підготовки керівного складу ЦЗ начальників цивільного захисту ЗДО району Віктор Григорович Волошин та Наталія Василівна Груник розповіли учасникам заходу про організацію і ведення цивільного захисту в ЗДО, а саме: про розподіл обов’язків з ЦЗ у закладі дошкільної освіти, про створення комісії з питань надзвичайних ситуацій, функціональні обов’язки начальника цивільного захисту та спеціально призначеної особи з питань надзвичайних ситуацій закладу, про створення комісії з питань НС у дитсадку та її підрозділи: відповідальний за зв’язок і оповіщення, відповідальний за домедичну допомогу, відповідальний з питань евакуації, відповідальний за охорону громадського порядку, відповідальний за протипожежні заходи, відповідальний за видачу засобів індивідуального захисту; їх функціональні обов’язки. А також поінформували присутніх про дії керівного складу ЗДО при загрозі виникнення надзвичайної ситуації. Звернули увагу на те, що в кожному закладі освіти повинен бути план реагування на надзвичайні ситуації.
Наталія Немеш надала методичні рекомендації щодо проведення навчально-виховної роботи у закладах дошкільної освіти з питань забезпечення мінімально необхідного рівня компетенції дитини для безпечного перебування в навколишньому середовищі та становлення у дітей елементарних, доступних віку норм поведінки у надзвичайних ситуаціях з врахуванням вікових особливостей дошкільнят.
Після чого відбулось показове об’єктове тренування.
- Практичні дії керівного складу, працівників та вихованців закладу дошкільної освіти згідно ввідної: „Пожежа на першому поверсі закладу дошкільної освіти у пральні” (Дії працівників після отримання повідомлення про пожежу, евакуація вихованців та працівників з приміщення дитсадка у спеціально відведену безпечну зону).
- Контроль кількості евакуйованих дітей та працівників.
- Проведення тренування з особовим складом пожежної ланки щодо правил користування підручними та первинними засобами пожежогасіння при гасінні осередків загорання; робота з вогнегасником.
- Надання домедичної допомоги постраждалому від опіків.
Відтак, по завершенні об’єктового тренування відбувся збір керівного складу ЦЗ та підведення підсумків об’єктового тренування, де відзначили, що об’єктове тренування в Коринянському ДНЗ було проведено на високому організаційному і методичному рівнях.
Цікавим та повчальним для присутніх був також і перегляд фільму щодо дій персоналу у разі виникнення надзвичайних ситуацій з досвіду роботи Мукачівського ДНЗ №34.
Цього дня педагогічний колектив КоритнянськогоДНЗ та директори ЗДО району вдосконалили свої теоретичні знання і практичні навички щодо дій в умовах екстремальних ситуацій, перевірили здатність грамотно і чітко діяти, щоб захистити життя та здоров'я вихованців і своє.
|