Субота, 23.11.2024, 13:53
Вітаю Вас Гість | RSS

Інформаційний портал відділу освіти,молоді та спорту Ужгородської районної державної адміністрації

Меню сайту
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
<
МОН урядовий портал ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ Ужгородська РДА ІСУО ЗНО ЗІППО ДНЗ освіта в україні шкільні підручники педпреса

Головна » 2017 » Грудень » 7 » Корисні роз'яснення про публічну звітність шкіл
09:46
Корисні роз'яснення про публічну звітність шкіл

 

 

Щоб побачити цілісно виконнаня статті 30 ЗУ «Про освіту» Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти, спробую зібрати в один документ джерела, щоб можна було якісно розібратися, що буде робити кожен керівник навчального закладу на виконання Закону.

 

 

 

 

Із 28 вересня 2017 року заклади освіти на своїх веб-сайтах зобов’язані оприлюднювати інформацію та документи, визначені у статті 30 ЗУ «Про освіту» . Міністр освіти і науки Лілія Гриневич заявила, що до 1 грудня всі школи мають виконати вимогу нового Закону«Про освіту» та оприлюднити фінансову звітність. Не можу не погодитись із Директором Департаменту освіти і науки м. Києва Олена Фіданян: Перше грудня невпинно наближається. Нам уже є що показати, а також є над чим працювати, вдосконалюючись. Та головне — щоб усі ми розуміли: стаття 30 Закону "Про освіту" — це зона спільної відповідальності всіх, причетних до життя кожної окремої освітньої установи. Стаття тут https://dt.ua/…/osvitnya-karta-kiyeva-zona-spilnoyi-vidpovi…

 

 

 

 

У частині 2 статті 30 ЗУ «Про Освіту» міститься перелік усієї інформації та документів, відкритий доступ до яких зобов'язані забезпечувати заклади освіти на своїх веб-сайтах, а у разі їх відсутності - на веб-сайтах своїх засновників. Перелік інформації можна подивитися тут http://don.kievcity.gov.ua/con…/vidkrytist-ta-prozorist.html . У журналі «Практика управління закладом освіти (№ 11/2017) надано чек-ліст для керівника (стор. 27,29) стосовно механізму реалізації статті 30 (стор. 27, 29).Документи, які мають бути на сайті закладу освіти на фото. Інформація щодо результатів ЗНО та моніторингу закладів освіти Києва тут https://osvita-map.monitoring.in.ua/overhaul/.

 

 

 

 

Згідно частини 3, статті 30 ЗУ «Про Освіту» заклади освіти, що отримують публічні кошти, та їх засновники зобов’язані оприлюднювати на своїх веб-сайтах кошторис і фінансовий звіт про надходження та використання всіх отриманих коштів, інформацію про перелік товарів, робіт і послуг, отриманих як благодійна допомога, із зазначенням їх вартості, а також про кошти, отримані з інших джерел, не заборонених законодавством. Разом з тим навчальні заклади не можуть використовувати вже визначені Законами України права у сфері фінансування, матеріально-технічного забезпечення, а також не можуть нести безпосередню відповідальність за невиконання цих прав. Сучасні державні та комунальні навчальні заклади не набули до цього часу всіх ознак юридичної особи публічного права. Навчальний заклад не є розпорядником коштів, не має рахунків ані в комерційному банку, ані в Держказначействі. Зокрема, заробітну плату співробітники отримують через відповідні управління чи відділи, або інші структурні підрозділи виконавчих комітетів місцевого самоврядування.

На підготовку звіту може знадобитися чимало часу. Це залежить від обсягів надходжень та витрат. А в Києві, наприклад, школи мають оновлювати та публікувати їх щоквартально. Але беззаперечний факт - Закон має виконуватись. У разі, якщо заклади освіти обслуговуються централізованою бухгалтерією, потрібно останній передавати закладам освіти всю необхідну інформацію та документи для подальшого їх оприлюднення відповідно до вимог Закону. Керівнику закладу освіти потрібно звернутися з клопотанням надання інформації щодо фінансових надходжень та витрат закладу за 2017 р. Важливою є інформація про те , що бюджетний період для всіх бюджетів, що складають бюджетну систему України, становить один календарний рік, який починається 1 січня кожного року і закінчується 31 грудня того ж року. Тому після оприлюднення інформації 1 грудня 2017 р. можуть вноситися зміни та доповнення.

 

 

 

 

Усі відомості про прибутки та витрати освітніх закладів Києва оприлюднено на спеціальному сайті «Освітня карта Києва» тут https://osvita-map.monitoring.in.ua/overhaul/ .

 

 

 

 

Інформація про перелік матеріальних цінностей, що надходять до освітнього закладу, як благодійна допомога (звичайно, вони повинні бути поставлені на облік) має бути оприлюднена, наприклад, у такому форматі: назва, кількість, вартість, ким надано благодійну допомогу.

 

 

 

 

У разі виникнення питань щодо формату оприлюднення такої інформації варто керуватися чистиною 4 статті з Закону України "Про відкритість використання публічних коштів": "у спосіб, що забезпечує вільний безоплатний доступ до неї, можливіть ананонімного перегляду, копіювання та роздрукування інформації"...

 

 

 

 

Корисна інформація щодо виконання статті 30 ЗУ "Про освіту" для керівників можна подивитися тут:

 

 

 

 

https://sch7.edu.vn.ua/prozorizt_vidkrytist.html

http://www.school45.in.ua/history-of-school/

http://lplzt.ptu.org.ua/informacijna-vidkritist/

 

 

 

 

Сподіваюся, що прозорість та інформаційна відкритість закладів освіти з 1 грудня приведе до правильної розстановки акцентів суспільства. Замість того, щоб звинувачувати, руйнувати, протестувати, давайте спробуємо будувати, довіряти, створювати!

 

 

 

 

Нова Українська Школа поделился(-ась) публикациейОксаны Проскуры.

 

 

Переглядів: 565 | Додав: ishtvandendeshi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Друзі сайту

Шишлівська ЗОШ І-ІІІ ст.
Концівська ЗОШ І-ІІІ ст.
Оноківська ЗОШ І-ІІІ ст.
Сюртівська ЗОШ І-ІІІ ст.
Есенська ЗОШ І-ІІ ст.
Малодобронська ЗОШ І-ІІІ ст.
Великолазівська ЗОШ І-ІІІ ст.
Сторожницька ЗОШ І-ІІІ ст.
Великодобронський ліцей
Кам’яницька ЗОШ І-ІІІ ст.
Руськокомарівська ЗОШ І-ІІІ ст.
Великогеєвецька ЗОШ І-ІІ ст.
Великодобронська ЗОШ І-ІІІ ст.
Лінцівська ЗОШ І-ІІІ ст.
Ратівецька ЗОШ І-ІІ ст.
Тисаашванська ЗОШ І-ІІ ст.
Середнянська ЗОШ І-ІІІ ст.
Коритнянська ЗОШ І-ІІІ ст.
Червонівської ЗОШ I-III ст.
Малогеєвецька ЗОШ І-ІІІ ст.
Паладь-Комарівецька ЗОШ І-ІІ ст.
Худлівська ЗОШ І-ІІІ ст.
Анталовська ЗОШ І-ІІ ст.
Киблярівська ЗОШ І-ІІ ст.
Дубрівська ЗОШ І-ІІ ст.
Соловківська ЗОШ І-ІІ. ст.
Холмківська ЗОШ І-ІІ.ст.
Соломонівська ЗОШ І-ІІ ст.
Пацканівська ЗОШ І-ІІст.
Тисаагтелекська ЗОШ І-ІІ ст.
Чабанівська ЗОШ І-ІІ ст.
Чертезька ЗОШ І-ІІ ст.
Яроцька ЗОШ І-ІІ ст.
Освітній портал Ужгородщини

«Методичний портал»

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання безкоштовні програми безкоштовні програми фоторамки

Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz