На виконання наказу департаменту освіти і науки облдержадміністрації 18.12.2017 № 321 „Про проведення у 2018 році Четвертого фестивалю-конкурсу „Воскресни, писанко!” учні закладів освіти Ужгородського району брали активну участь у фестивалі – конкурсі ,,Воскресни, писанко!. Метою зазначеного заходу є - відродження, збереження українських народних традицій щодо виготовлення писанок, великодніх атрибутів декоративно-ужиткового мистецтва; сприяння забезпеченню освітньо-культурних потреб дітей, створення умов для їх творчого і духовного розвитку; виявлення і підтримки талановитої та обдарованої учнівської молоді; залучення широкої громадськості до збереження культурної спадщини українського народу.
Конкурс проводився у три етапи:
І етап (у закладах освіти району) – з 1 до 28 березня 2018 року;
ІІ етап (районний) – з 1 до 20 березня 2018 року, у якому взяли участь понад 400 робіт учнів закладів освіти району.
Роботи переможців ІІ (районного) етапу були представлені на ІІІ (обласному) етапі Четвертого фестивалю-конкурсу „Воскресни, писанко!”, який проходить з 28 березня по 25 квітня 2018 року. З 60 ,,великодніх дерев” та стилізованих декорацій фольклорного характеру навколо них, які були представлені на головній площі Закарпаття великодня композиція Ужгородського району здобула почесне ІІІ місце” .
Усі представлені роботи на Конкурс визначаються високим художнім рівнем та творчою фантазією учасників, невичерпною імпровізацією у представленні великодньої тематики, що співзвучна з традиційністю нашого краю, виконують пізнавально-народознавчу роль, презентують культурно-мистецьку спадщину багатонаціонального Закарпаття. Учні подавали роботи, виготовлені власними руками, в таких техніках виконання як: традиційна писанка розтопленим воском (батикова техніка), ,,Дряпанка”, ,,Мальованка”, ,,Зернівка”, писанка, прикрашена бісером, писанка, виготовлена у техніці квілінг, писанка, виготовлена з глини, а також писанка оздоблена шкірою, дерев’яна писанка, писанка виготовлена у стилі пейп арт, прикрашена стрічками (канзаши).
29 березня 2018 року майстрині Ужгородського району: Булина Віталія Михайлівна, педагог – організатор Лінцівської ЗОШ І – ІІІ ступенів та Повхан Маріанна Василівна, заступник директора з виховної роботи та вчитель образотворчого мистецтва Худлівської ЗОШ І – ІІІ ступенів проводили майстер-класи з писанкарства у техніках квілінг, мальованка, писанка розтоплена воском (батикова техніка), писанка оздоблена стрічками (канзаши).
Особливої уваги заслуговують педагоги Русинкович Оксана Михайлівна, керівник гуртка Ужгородського районного центру дитячої творчості, під керівництвом якої була виготовлена ,,Тематична композиція Традиції пасхальних свят: від давнини до сучасності” та Куберка Моніка Андріївна, керівник гуртка Ужгородського РЦДТ та вчитель Чертезької ЗОШ І – ІІ ступенів, яка підготувала театралізований виступ за участі вихованців гуртка ,,Християнська етика” Ужгородського РЦДТ, Лелекач Андріани та Синички Мар‘яни, які висвітлили суть Христового воскресіння, яка для багатьох і досі залишається незбагненною. Насправді ж Воскресіння Христове дало людям свободу, воно вказало шлях до спасіння. Людство отримало вічний захист від нього великою ціною – смертю Спасителя на хресті. Образ Воскреслого Христа , який присутній у великодній композиції, має стати основою нашої віри. Перемога життя над смертю, добра над злом, правди над неправдою. По суті, воно розкриває перед кожним перспективу, ставить мету, заради чого жити, щоби після тілесної смерті не загинути, а поєднатися з Тим, Хто несе світло правди, Хто несе спасіння. Адже, як сказав апостол Павло, якщо Христос не воскрес, то і віра наша даремна. І саме тому Пасха Христова вважається з - поміж інших свят як найбільше і найвеличніше, називаючи ще його Великдень – Великий день. Христос воскрес!
Враховуючи зазначене, відділ освіти, молоді та спорту висловлює щиру подяку всім учням та педагогічним колективам закладів освіти району, хто долучився до участі в Конкурсі за проявлений творчий підхід, уміння створити особливий художньо-естетичний образ, оригінальність композиції, розмаїття і вишуканість представлених робіт.
|