REFORMÁCIÓ-500...ÜNNEPI MEGEMLÉKEZÉS (1.rész)
500 років Реформації: ідеї, що змінили світ...
З нагоди відзначення в Україні 500-річчя Реформації в Сюртівській ЗОШ І-ІІІ ступенів з 23 по 27 жовтня провели низку тематичних заходів.
У середу, 25 жовтня відбувся виховний захід присвячений висвітленню історії Реформації. Педагог-організатор школи,вчитель угорської мови, Кіш А.О. та вчитель англійської мови,Пентек А.Б. разом з учнями підготували цікаву презентацію та виступ, на якому було висвітлено вагомий внесок реформатської церкви в розвиток релігійної, культурної і суспільної сфери європейських держав. Про соціальні передумови Реформації, становлення перших реформатських громад на теренах Європи розповіла вчитель історії Харитонова Є.І. Під керівництвом вчителя образотворчого мистецтва Неце Є. Г. учні підготували художню виставку «Культурна спадщина Реформації». Мовою танцю показали захопливу боротьбу добра і зла члени танцювального гуртка школи.
Почесним гостем заходу був пастор реформатської громади села Сюрте Ковтюк Жолт. Пастор Жолт розповів, що безпосереднім початком Реформації вважають розповсюдження Мартіном Лютером 95 тез, спрямованих на повернення до біблійних першоджерел християнства. Сталося це 31 жовтня 1517 року в місті Віттенберг у Німеччині. Основою цієї теології стали, так звані, Quinque sola («П'ять "тільки"»), а саме: Sola scriptura («тільки Писанням»), Sola gratia ("тільки благодаттю"), Sola fide ("тільки вірою"), Solus Christus («тільки Христос») та Soli Deo gloria («тільки Богу слава»). Лютер переклав Священне Писання німецькою мовою, щоб простий народ зміг дістати прямий доступ до Слова Божого.
Емоційною вершиною заходу стало виконання пастором кількох біблійних псалмів. Ритмічна мелодія, Слово Боже та чудовий голос справили на присутніх незабутнє враження.
У п’ятницю учні нашої школи мали змогу подивитися художній фільм «Лютер». Фільм передав атмосферу Реформації, її історію та познайомив глядача з життям Мартіна Лютера.
Хочу завершити нашу статтю роздумами пастора Жолта про те, що в ХХІ столітті Реформація означає оновлення. Життя кожного з нас потребує оновлення у певній сфері - стосунки з батьками чи ровесниками, ставлення до навчання, відношення до роботи тощо… Тож давайте подивимося на своє життя очима великих реформаторів і попросимо в Бога оновлення!
|