Субота, 15.12.2018, 18:07
Вітаю Вас Гість | RSS

Інформаційний портал відділу освіти,молоді та спорту Ужгородської районної державної адміністрації

Меню сайту
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
<
МОН урядовий портал ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ Ужгородська РДА ІСУО ЗНО ЗІППО ДНЗ освіта в україні шкільні підручники педпреса
Головна » 2018 » Березень » 23 » Зменшення тривалості уроків у початкових класах: як оплачувати працю педагога?
18:35
Зменшення тривалості уроків у початкових класах: як оплачувати працю педагога?

Згідно з законом, тривалість уроків у 1-4 класах становить 35-40 хвилин, а у 5-11 класах – 45 хвилин. Чи повинен учитель початкової школи компенсувати різницю в часі та чи вплине це на розмір його заробітної плати?

ЩО ГОВОРИТЬ ЗАКОН?

У Законі про загальну середню освіту (ст. 16) йде мова про те, що тривалість уроків у закладах освіти становить: в 1 класах – 35 хвилин, в 2-4 класах – 40 хвилин, в 5-11 класах – 45 хвилин. Заклад освіти може обрати інші, крім уроку, форми організації освітнього процесу. Різниця в часі навчальних годин1-4 класів обов’язково обліковується і компенсується проведенням додаткових, індивідуальних занять та консультацій з учнями.

А ЯК НА ПРАКТИЦІ?

Коментар Профспілки. Як пояснює начальник управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки працівників освіти і науки України Антоніна Клименко, Закон про освіту набув чинності 28.09.2017 р., тобто посеред 2017/2018 навчального року, коли навчальне навантаження між вчителями вже розподілили. Цього вимагають положення Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти (Інструкція № 102, зокрема пункти 4 та 64).

Тарифікаційний список, форма якого міститься у додатку 1 до Інструкції, також затверджується станом на 1 вересня навчального року та подається не пізніше 5 вересня відповідному органу управління.

Згідно з Типовими правилами внутрішнього трудового розпорядку, керівник закладу освіти зобов’язаний довести до відома педагогічних працівників у кінці навчального року (до надання відпустки) педагогічне навантаження в наступному навчальному році.

У чому різниця між ТРИВАЛІСТЮ НАВЧАЛЬНОГО ЧАСУ (УРОКУ) та ТРИВАЛІСТЮ РОБОЧОГО ЧАСУ вчителя?

У пункті 64 Інструкції № 102 вказано, що ставки заробітної плати педагогічних працівників встановлюють виходячи із затрат робочого часу в астрономічних годинах (60 хв). 45 хвилин – тривалість уроку – це навчальний час. Він використовується виключно для планування та обліку навчально-виховного процесу.

Короткі перерви, передбачені між уроками, заняттями, лекціями, – є робочим часом педагогічного працівника. Тривалість перерв встановлюється відповідно до Положення про навчальний заклад. Скорочення тривалості уроку не є підставою ані для зменшення норми часу, передбаченого на вивчення предмета, ані для зменшення норми часу для оплати.

Антоніна КЛИМЕНКО, начальник управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки працівників освіти і науки України:

Скорочення тривалості уроку не є підставою для зменшення норми часу, що передбачається на вивчення предмета, і не є підставою для зменшення норми часу для оплати в розрізі чверті, півріччя, року. Збільшення кількості уроків у зв’язку зі зменшенням їх тривалості не означає збільшення навчального навантаження, встановленого при тарифікації.

Отже, можемо зробити висновок, що зміна структури навчального процесу, зокрема зменшення тривалості уроків для учнів початкових класів та проведення впродовж вивільненого часу в межах астрономічної години (60 хв.) додаткових, індивідуальних занять та консультацій з учнями чи збільшення тривалості перерв у цьому зв’язку НЕ ВПЛИВАЄ НА РОЗМІР ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ВЧИТЕЛЯ, встановлений під час тарифікації.

Джерела: Профспілка працівників освіти і науки УкраїниЗарплата і кадрова справа

Читайте такожВЧИТЕЛЬ НА ЗАМІНУ: ЯК МАЮТЬ ОПЛАЧУВАТИ «НЕ СВОЇ» УРОКИ?

Переглядів: 90 | Додав: ishtvandendeshi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Друзі сайту

Шишлівська ЗОШ І-ІІІ ст.
Концівська ЗОШ І-ІІІ ст.
Оноківська ЗОШ І-ІІІ ст.
Сюртівська ЗОШ І-ІІІ ст.
Есенська ЗОШ І-ІІ ст.
Малодобронська ЗОШ І-ІІІ ст.
Великолазівська ЗОШ І-ІІІ ст.
Сторожницька ЗОШ І-ІІІ ст.
Великодобронський ліцей
Кам’яницька ЗОШ І-ІІІ ст.
Руськокомарівська ЗОШ І-ІІІ ст.
Великогеєвецька ЗОШ І-ІІ ст.
Великодобронська ЗОШ І-ІІІ ст.
Лінцівська ЗОШ І-ІІІ ст.
Ратівецька ЗОШ І-ІІ ст.
Тисаашванська ЗОШ І-ІІ ст.
Середнянська ЗОШ І-ІІІ ст.
Коритнянська ЗОШ І-ІІІ ст.
Червонівської ЗОШ I-III ст.
Малогеєвецька ЗОШ І-ІІІ ст.
Паладь-Комарівецька ЗОШ І-ІІ ст.
Худлівська ЗОШ І-ІІІ ст.
Анталовська ЗОШ І-ІІ ст.
Киблярівська ЗОШ І-ІІ ст.
Дубрівська ЗОШ І-ІІ ст.
Соловківська ЗОШ І-ІІ. ст.
Холмківська ЗОШ І-ІІ.ст.
Соломонівська ЗОШ І-ІІ ст.
Пацканівська ЗОШ І-ІІст.
Тисаагтелекська ЗОШ І-ІІ ст.
Чабанівська ЗОШ І-ІІ ст.
Чертезька ЗОШ І-ІІ ст.
Яроцька ЗОШ І-ІІ ст.
Освітній портал Ужгородщини

«Методичний портал»

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання безкоштовні програми безкоштовні програми фоторамки

Copyright MyCorp © 2018
Зробити безкоштовний сайт з uCoz